Українською слабо?

Вопросы, пожелания и предложения по сайту Borova.org

Re: Українською слабо?

Сообщение do_vostr » 09 апр 2013, 05:20

До всього вищесказаного:
- зараз відвідую курси підвищення кваліфікації в одному з ведучих столичних ВУЗів. Переважна кількість викладачів говорить українською, але вибачаються і вставляють російські слова, або просять "допомогу залу". Але був казус, коли викладач вела лекцію російською мовою, а посеред речень вставляла відверто українські слова (наприклад, "зазвичай", "узібіччя", "відверто"). ЦЕ ПРОРИВ! На підсвідомості в людини вже формується український лексикон - з газет, журналів, книг, телебаченя, кінофільмів (проти українізації яких було багато розмов, але який ефект!), спілкування;
- є рух під назвою "український четвер", коли люди, навіть ті, для яких українська мова в силу життєвих обставин не рідна, на рівні "проти вимог начальства", "проти звичок і традицій вживання російської" і т.п. http://www.facebook.com/UkrainskijChetver Я підтримую таку акцію 7 днів на тиждень!Навіть мій чоловік, який свого часу закінчив московську школу, виховувався в російськомовній родині почав нещодавно читати українською мововю і вчора за кермом абсолютно неочікувано для самого себе сказав: "Необхідно їхати якомога ближче до узбіччя!" :)
Последний раз редактировалось do_vostr 10 апр 2013, 18:04, всего редактировалось 1 раз.
Часом відпочинок може стати справою всього твого життя!
Аватар пользователя
do_vostr
 
Сообщений: 378
Зарегистрирован: 03 фев 2013, 10:02

Re: Українською слабо?

Сообщение Бабенко Юрій » 09 апр 2013, 20:17

do_vostr пише: "ЦЕ ПРОРИВ!"
А я не настільки оптимістичний. Часто-густо у мене виникає відчуття, що я тут іноземець, хоч народився і живу в Україні. Цікаво, що заспівали б, наприклад росіяни, якби в один прекрасний чи не дуже прекрасний день помітили, що левова частка вивісок на вулицях їхніх міст написана наприклад польською, чи хочаб білоруською? Я в своїй країні маю право читати хочби й ту ж вивіску, чи наприклад придбати календар українською. Одначе, фактично, йде нав'язування московської.
І це в незалежній Україні.
Бабенко Юрій
 
Сообщений: 577
Зарегистрирован: 28 ноя 2011, 21:13

Re: Українською слабо?

Сообщение do_vostr » 10 апр 2013, 18:11

Часом відпочинок може стати справою всього твого життя!
Аватар пользователя
do_vostr
 
Сообщений: 378
Зарегистрирован: 03 фев 2013, 10:02

Re: Українською слабо?

Сообщение Бабенко Юрій » 10 апр 2013, 19:10

do_vostr "люди з задоволенням спілкуються українською мовою!"
А Ви послухайте якою мовою спілкуються наприклад на залізничній платформі. Якщо й почуєш українську, то це буде не часто.
Бабенко Юрій
 
Сообщений: 577
Зарегистрирован: 28 ноя 2011, 21:13

Re: Українською слабо?

Сообщение do_vostr » 13 апр 2013, 11:56

так склалося, що рідна мова нашого селища - це суржик. Немає в цьому ні нашої вини, ні якогось злого умислу. Є території, в яких історично змішано багато мов, ці мови називають діалектами. В нашій Боровій - ось такий діалект. В мене багато знайомих, сусідів, однокласників по селищу - ми всі спілкуємося один з одним українською. Головне, я так думаю, самому завжди і скрізь... Бути в ладу із власним сумлінням ;-) з часом багато чого зміниться!
Часом відпочинок може стати справою всього твого життя!
Аватар пользователя
do_vostr
 
Сообщений: 378
Зарегистрирован: 03 фев 2013, 10:02

Re: Українською слабо?

Сообщение Бабенко Юрій » 13 апр 2013, 19:20

do_vostr: "з часом багато чого зміниться!"
Безумовно, інакше й бути не може. Тільки в який бік?

автоматичний перекладач на мову Азарова
http://azirivka.blogspot.com/
Бабенко Юрій
 
Сообщений: 577
Зарегистрирован: 28 ноя 2011, 21:13

Re: Українською слабо?

Сообщение do_vostr » 13 апр 2013, 19:37

я вірю, що зміниться на краще... що ми перестанемо боятися говорити українською, що ми будемо гордитися тим, що говоримо спільною мовою з Ліною Костенко, Юрієм Андруховичем, Марією Матіос...
Часом відпочинок може стати справою всього твого життя!
Аватар пользователя
do_vostr
 
Сообщений: 378
Зарегистрирован: 03 фев 2013, 10:02

Re: Українською слабо?

Сообщение do_vostr » 26 июл 2013, 05:53

Про мову...Суржик.. (І сміх, і гріх)... Київщина...Діалог, почутий сьогодні випадково на зупинц (дві тітоньки, одній трохи за 50, другій - за 60 років...): - Вам пенсію будуть в який банк оформлять? - Мабуть в той, шо й зарплата. - Ти проси, щоб в государствеєнний, щас можна в любий. - Твоя правда, Боже збав в часний, тільки в государствєнний. - Я ось в государствєнному, на каждом шагу банкомати. - Як називається? - ПРИВАТбанк.....
Часом відпочинок може стати справою всього твого життя!
Аватар пользователя
do_vostr
 
Сообщений: 378
Зарегистрирован: 03 фев 2013, 10:02

Re: Українською слабо?

Сообщение Vetal » 26 июл 2013, 18:03

Аватар пользователя
Vetal
 
Сообщений: 264
Зарегистрирован: 27 апр 2012, 10:10

Re: Українською слабо?

Сообщение Бабенко Юрій » 23 авг 2013, 18:40

Шановні дописувачі, а українською таки слабо? Жодної назви активної теми українською.
Сьогодні в новинах показали інцидент: в кафе чоловіка не обслужили, бо він зажадав, щоб з ним офіціантка спілкувалась українською. Виявляється власник закладу москаль вимагає від працівників, аби вони спілкувались виключно московською. І щось подібне я чув і раніше.
І що цікаво, покарати хама неможливо, закон, бачите, цього не передбачапє. Московська влада не тільки захищає в себе "вєлікій і могучій", а й активно експортує його сюди, в Україну. Про нашу владу я мовчу, бо вона зовсім не наша.
А ми що? Пливемо за течією? Сприяємо москалям?
Була б у світі ще одна Україна, можна було б туди податися. А так подітися нікуди. Россія для русскіх. А Україна теж, виявляється, для них? Соромно за нас з вами. Соромно.
З днем незалежності. Тільки якийсь він гіркий. Не такою бачилась Україна 20 років тому.
Бабенко Юрій
 
Сообщений: 577
Зарегистрирован: 28 ноя 2011, 21:13

Пред.След.

Вернуться в О сайте

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron