Страница 1 из 2

Сільський зелений туризм (с.Ковалин, Переяслав-Хмельн. р-н)

СообщениеДобавлено: 15 фев 2013, 17:42
do_vostr
знак на школі.JPG
свідоцтво дружної роботи жіночої громади села!
знак на школі.JPG (36.14 KiB) Просмотров: 7712
сільський клуб.JPG
в клуб ходять від старого до малого: є хор, виставки місцевого художника, виставки робіт вишивальниць...
сільський клуб.JPG (39.04 KiB) Просмотров: 7712
шкільний музей.JPG
книга відгуків шкільного музею налічує записи щонайменше шістьма мовами!
шкільний музей.JPG (39.86 KiB) Просмотров: 7712
Ми самі живемо в селищі - маємо 28 багатоповерхових будинків! Але тема сільського зеленого туризму, думаю, може біти цікавою і для жителів Борової. Що таке сільський зелений туризм? Звичайною мовою - це відпочинок на селі. Що цікавого в такому відпочинку? Турист селиться ( в ідеалі) в садибі, в якій живуть самі господарі. Для цього виділяється спеціальна кімната з окремим виходом в загальні приміщення (ванна кімната, туалет, кухня). Турист живе в родині, знайомиться з історією цієї родини, з кулінарними традиціями, з народними ремеслами. Якщо родина - це активні суспільно люди, то туристи можуть знайомитися також з цією суспільною роботою та брати в ній участь. Туристи навчаються за своїм бажанням всього того, що може навчити господар або того, що можуть навчити односельчани господаря - косити траву, доїти корову, орати, збирати гриби, ловити рибу, їздити на конях, копати картоплю, солити огірки, плести з лози, вишавати, в"язати, малювати, займатися гончарством, робити "свистульки" і т.і. Такі туристи можуть приїздити в село як на вихідні дні так і на тиждень, десять днів, місяць. Маємо багату практику сільського зеленого туризму по всій Україні. За кордоном (особливо у Франції http://sudelafrance.com/dostoprimechate ... o-frantsii) цей вид туризму популярний вже понад 60 років! В Україні теж є спілка, яка активно пропагує сільский зелений туризм та допомагає інформативно господарям розпочати свою діяльність на селі! http://www.greentour.com.ua/ukrainian/. Кілька років тому ми відвідали село Ковалин в Переяслав-Хмельницькому районі, яке нічим не виділяється серед інших сіл Київщини. Проживали в родині, господиня якої займається писанкарством. В неї безліч робіт, вона навчає дітей в школі в гуртку "юних писанкарів". Шевченко Капітоліна Миколаївна - завжди бажаний гість на багатьох заходах всеукраїнського масштабу. Сподіваюся її побачити на курсах підвищення кваліфікації для власників садиб та представників місцевих органів влади по програмі "сільський зелений туризм" http://ko-tourism.gov.ua/ru/events/anno ... kacii_SZT/ Завдяки діяльності Капітоліни Миколаївни та безмежній підтримці Голови Сільської Ради села Ковалин Валентини Степанчук в школі відкрито прекрасний етнографічний музей, в клубі проводяться концерти, виставки народних умільців села (картини, вишивки). З 2010 році школа села (де навчається 82 учні !!!) має фінансову підтримку Європейського Союзу та Програми розвитку ООН, створено сайт школи: http://kovalin-nvo.at.ua/. До чого я це все? Це гідний приклад, який ми можемо наслідувати, тому що в нас є багата історія селища, чудова природа та рельєф, звучні сусіди (Оленівка, Мар"янівка, Півні), геніальні люди - як історичні постаті так і ГЕРОЇ наших днів. Розхвилювалася.... Чи підтримають?

Re: Сільський зелений туризм (с.Ковалин, Переяслав-Хмельн. р

СообщениеДобавлено: 15 фев 2013, 20:56
lima
Зачем далеко ходить, с. Ковалевка. 20 км и вы в другом мире. Я в прошлом году побывал там 2 раза. Да, там был спонсор, но видно, что сами жители стараются быть под статус села. В ноябре наблюдал за 1 час 2-3 свадьбы

Re: Сільський зелений туризм (с.Ковалин, Переяслав-Хмельн. р

СообщениеДобавлено: 15 фев 2013, 21:35
do_vostr
Ми не говоримо про інший світ. Я теж була в Ковалівці - вона гарна і причепурена, однозначно. Мова про те, щоб не спонсор керував селом, а самі люди створювали в своїх садибах осередки туризму, а громада переймалася загальними питаннями : чистотою довкілля, якісними дорогами.... Щоб було приємно і затишно, щоб були селищні заходи на зразок нашого свята "Купала"...

Re: Сільський зелений туризм (с.Ковалин, Переяслав-Хмельн. р

СообщениеДобавлено: 15 фев 2013, 22:25
do_vostr
А ось садиби сільського зеленого туризму в Ковалівці не зафіксовано. ПРинаймі - офіційно. Тому приїздять туди, в основному, на екскурсії з Києва, або молодята - дійсно, вже давно стало традицією багаті весілля (або ж хоча б фотосесії) організовувати саме там, бо такі зворушливі фотографії біля лебедів, на місточку, на оксамитовій травичці під соснами... Хай вони так розвиваються, теж дуже добре, якщо громада задоволена!

Re: Сільський зелений туризм (с.Ковалин, Переяслав-Хмельн. р

СообщениеДобавлено: 16 фев 2013, 11:33
lima
Так не получится, нужно сделать то ради чего ехать, хотя бы на пол дня. Ехать в Боровую, что бы пожить у кого то в частном доме никто не будет, т. к. близко к Киеву и это поселок, а если люди будут ехать ради троп в лесу, памятников, то будет спрос на жилье. Например Водяники, местный бизнесмен поставил гк подьемник и построил дорогую гостиницу. Народ пошел и появился спрос на дешевое жилье. В итоге за 2 года появилась куча мест с жильем. Может пример не совсем коректный, но нужно что-то, ради чего ехать. А пока инфы больше в интернете, чем на местах
За ошибки сори, пишу с телефона.

Re: Сільський зелений туризм (с.Ковалин, Переяслав-Хмельн. р

СообщениеДобавлено: 16 фев 2013, 16:37
do_vostr

Re: Сільський зелений туризм (с.Ковалин, Переяслав-Хмельн. р

СообщениеДобавлено: 16 фев 2013, 17:19
lima
если честно, то нет. не вижу перспективы, сколько читаю материал на сайте, то нет тех мест куда хотелось бы самому поехать и посетить. два, без спонсора и хорошего вливания денег ничего не выйдет, даже в родной для Ханенко Глухов вливают миллионы, а обойти все можно за день. Если люди едут туда, то с расчетом заехать в Батурин. Но там реально есть на что смотреть и история города очень интересная. Извините, но кроме своей критики, я предложить ничего не могу.ну и главное, местной власти начхать. А ведь они могут помочь не только деньгами, а админресурсами.

Re: Сільський зелений туризм (с.Ковалин, Переяслав-Хмельн. р

СообщениеДобавлено: 16 фев 2013, 17:38
do_vostr
Дякую за відвертість. І за думки. Скільки людей, стільки й думок! Особисто я 17-ти річною дівчиною поїхала в гості до одногрупниці в село Мала Глуша що на Волині. Прожила там зо 2 тижні і мені було дуже цікаво! Я вперше побачила як "ворушать" сіно дерев"яними граблями, вперше пекла хліб с правжній печі та варила борщ, вперше купалася в річці, колір води якої був червоний від вмісту червоної глини... Один отримує задоволення від Туреччини - готель 5*, інший - від споглядання вічного Риму, третій - від польоту на дельтаплані, четвертий не уявляє собі відпочинку без байдарки серед Ладоги та щовечірної рибної юшки... Ваша позиція просто вкотре доводить, що кожному своє. І на відпочинок в Боровій знайдуться свої охочі, як українці так і іноземці. Тому що головне в сільському зеленому туризмі - особистість господаря, його особисті захоплення, його біографія, його господа! А якщо є ще й навкруги що подивитися в історико-культурному плані - то розраховано, знову ж так - на любителя!

Re: Сільський зелений туризм (с.Ковалин, Переяслав-Хмельн. р

СообщениеДобавлено: 17 фев 2013, 11:48
lima
ну где Волынь, а где мы. Сам люблю Карпаты с их колоритом, а у нас все сильно урбанизировано, от того и скучно :(

Re: Сільський зелений туризм (с.Ковалин, Переяслав-Хмельн. р

СообщениеДобавлено: 17 фев 2013, 12:54
do_vostr
:shock: це точно - ми так далеко від Волині, що навіть встигли забути, що "Воли́нська о́бласть — область на північному заході України, розташована в межах Поліської низовини (понад 3/4 території) та Волинської височини, у зонах мішаних лісів і лісостеповій. Середня висота Волинської височини — 220—250 м, найбільша — 361 м (Повчанська височина). Переважає увалисто-балковий рельєф.