Кролики. Міксоматоз.

про братьев наших меньших

Кролики. Міксоматоз.

Сообщение Ярина » 31 мар 2017, 09:09

Міксоматоз кролів – захворювання, з яким стикається майже кожен господар кроликів. Це небезпечне вірусне захворювання, здатне знищити мало не все поголів'я, якщо вчасно не прийняти необхідних заходів.
Міксоматоз вражає не тільки домашніх тварин, але й диких. Найчастіше вухаті вихованці ризикують підхопити це захворювання в літній сезон.
Головним переносником захворювання є комарі, блохи, москіти. Небезпечними вважають і кліщів, вошей, які також несуть загрозу для життя тварин.
Міксоматоз можна попередити одним з головних методів запобігання цієї небезпечної, але виліковної хвороби – це щеплення. Але щеплення не врятує інфікованих тварин, тому щепити кроликів проти захворювання потрібно заздалегідь, щоб виключити можливість зараження.

Міксоматоз – це недуга, якою тварина може захворіти в будь-якому віці, але відмічено, що все ж кролики до 2 місяців набагато легше переносять цю недугу, ніж старші його побратими. Правильне лікування, належне годування і ретельний догляд надають дієву допомогу молодому організму тварин і сприяють їх швидкому одужанню.

Запобігання та лікування хвороби
Міксоматоз кроликів краще попереджати, щоб уникнути поголовної загибелі тварин. Існує вакцина проти цієї страшної для кроликів хвороби МІКСОРЕН, ПЕСТОРІН МОРМІКС, ЛАПІМУН МІКС ТА ГЕМІКС, яку вже довгий час успішно використовують для боротьби проти цього захворювання і геморагічної хвороби. Не варто ігнорувати і лікування, а лікувати тварини необхідно із застосуванням сильних антибіотиків та імуностимуляторів.
Щоб не допустити помилок, існує певна інструкція щеплень, з якою обов'язково потрібно ознайомитися перед самою процедурою.

Щеплення вагітних тварин проводиться обов’язково, в першій декаді вагітності
Тварин вакцинують у віці від 10 тижнів. Стійкий імунітет розвивається і триває протягом 6 місяців. У господарствах з нестабільною епізоотичною ситуацією тварин вакцинують у віці 4 тижня, але не раніше. Тварин, які були вакциновані у віці менше 10 тижнів, повторно вакцинують через 6 тижнів після першої вакцинації. Наступну ревакцинацію проводять не пізніше, ніж через 6 місяців після останньої вакцинації. Для підтримання імунітету батьківського поголів'я, у господарствах з нестабільною епізоотичною ситуацією, рекомендується проводити 2 вакцинації на рік (весною і влітку).
Згідно зі статистикою, міксоматоз кроликів – це хвороба, яка перебігає так блискавично, що більшість фермерів навіть і не намагаються її лікувати. На їхню думку, вчасно зроблена вакцина – це єдиний шанс убезпечити своїх тварин від хвороби і летального результату. Однак деякі фермери все ж вважають за краще не розлучатися зі своїми улюбленими вихованцями і готові зробити все можливе, щоб уберегти кролів від смерті.

При розгляді такої проблеми, як міксоматоз кроликів, багатьох цікавить питання: а чи можна їсти м’ясо тварин, організм яких заражений цією хворобою?
Якщо кролик вилікувався після перенесеного ім захворювання, то через деякий час його можна забити. М’ясо такої тварини придатне для вживання.
Якщо ж вухатий вихованець помер з причини зараження, таке м’ясо їсти не можна.
Міксоматоз – хвороба, яка не зникає після смерті ураженого їм тварини. Вона здатна зберігатися в трупах тварин ще протягом двох тижнів. Навіть висушені шкурки кроликів небезпечні і є джерелом вірусу. Тому рекомендується повністю позбавлятися від тушок мертвих кролів. З цією метою необхідно спалювати, а клітки, де перебували хворі тварини, слід піддавати ретельній термічній обробці і дезінфекції.
Варто врахувати, що здорові кролики ризикують заразитися міксоматозом навіть після смерті їх родичів. Отже, щоб не піддавати ризику, їм проводять обов’язковий карантин, з наступною вакцинацією.
Щеплення – необхідний захід проти хвороби.

При міксоматозі обов’язковий карантин господарства, не меньше 3х місяців.

Клінічна картина
Інкубаційний період захворювання залежить від штаму хвороби і триває від 5 до 14 днів. Значення має і імунітет організму тварини.
Міксоматоз характеризується гострим перебігом, але початкові симптоми захворювання практично непомітні.
Первинні ознаки можна побачити тільки при старанному огляді кролика. Це невеликі червоні плями на шкірному покриві.
З часом симптоми захворювання стають яскраво вираженими, а це:
кон’юнктивіт очей, що супроводжується рясними виділеннями, а через деякий час починається набряклість очей і їх запалення;
спостерігається пригнічення тварин;
починає сильно випадати шерсть;
з’являється набряклість губ, вух, очей, носа;
різко піднімається температура;
запалюються і набрякають статеві органи;
сильна задишка.
Форми захворювання
Захворювання проявляється у тварин в двох формах і симптоми кожної з цих форм відрізняються один від одного. Існують:
набрякла форма;
вузликова форма.
Найнебезпечнішою для життєдіяльності кроликів є набрякла форма захворювання. Хвороба застає тварин зненацька, і тривати до тижня. Захворювання в цій формі практично не залишає жодних шансів на виживання. Іноді лікування цього різновиду хвороби закінчується фіаско, тому кролівники навіть і не намагаються його проводити.

Щоб своєчасно виявити захворювання, потрібно досконало оглядати тварину і робити це краще всього в кінці весни або на початку літа. Набрякла форма хвороби проявляється заповненими рідиною шишками по всьому тілу і рясними гнійними виділеннями з носа. Через деякий час тварина починає хрипіти. Кролик нічого не хоче їсти. Смерть настає вже через 10 днів. Є м’ясо загиблих тварин категорично не можна використовувати, а тушки мертвих кроликів слід спалювати.
Вузликова форма хвороби не така страшна, як набрякова і при відповідному лікуванні можливий позитивний результат. Одним з головних і помітних ознак цієї форми є невеликі шишки на голові. Вони то зникають, то знову з’являються. Потім гнояться очі, з’являються набряки. Шишки на голові з часом збільшуються в розмірах. Якщо господар не починає лікувати хворобу на цій стадії, то вже на 10 день відбувається перехід з вузликової форми в набряклу. Кролик відмовляється від їжі, потім проявляються хрипи. Хвороба затихає через місяць, але це зовсім не означає, що вона відступила. В організмі вірус зберігається ще тривалий час, тому відразу припиняти лікування не варто.

Велика частина кроликів, які хворіють вузликової формою захворювання, виживають, і м’ясо таких тварин можна вживати в їжу.
М’ясо перехворілих вузликовою формою міксоматозу кроликів придатне в їжу

Важливі моменти
Перше, що повинен зробити господар, побачивши у свого довговухого звірка навіть ледве помітні ознаки захворювання, це звернутися до ветеринара. Лікар призначить необхідне лікування із застосуванням обов’язкових ліків. Але крім лікарських засобів існують певні правила, і якщо їх дотримуватися, то вони обов'язково посприяють одужанню пухнастого улюбленця. Це:

Раціон кроликів. Цей пункт має важливе значення, так як під час хвороби тварина повністю відмовляється від їжі, тому підтримувати його сили необхідно шляхом ін’єкційних уколів.
Тепло і затишок. Дуже важливо, щоб хворі тварини ні в якому разі не мерзли. Вірус хвороби зупиняється у своєму розвитку, якщо навколишня температура досягає 20 градусів тепла.
Гігієна. Від хвороби найсильніше страждають очі вихованців, тому за ними потрібен ретельний догляд. З цією метою їх постійно необхібно протирати чистою ваткою, змоченою в міцно завареному чаї.
Дотримання карантину. Навіть якщо тварина видужала й зміцніла, її все ж не слід одразу пересаджувати до решти стада. Краще утримувати таких тварин окремо.
Тому за ними потрібно регулярно стежити, оглядати їх, вакцинувати і тоді вони будуть радувати своїх господарів не лише високою продуктивністю, але і ніжним смаком.
Ярина
 
Сообщений: 121
Зарегистрирован: 30 май 2011, 09:51

Вернуться в Зооуголок (зоокуток)

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 8

cron