Малая Русь или Украина?

исторические моменты подтвержденные фактами

Re: Малая Русь или Украина?

Сообщение bestia » 31 янв 2012, 08:05

эээ, Чудинов конечно начудил! Еще и академик!) Вот из-за таких алєней Украина отдалялась и все отдаляется от России! Вроде и народы братские, а уважения нет.
Не хочу углублятся в историю, потому что "история - это просто опрокинутая в прошлое политика".

Остановлюсь на настоящем. Цитата из ГРАМОТА.РУ:


Как говорил Лао-Цзы: "Путешествие длиной в тысячу миль начинается с первого шага." Общепринятая во всем мире цивилизованная норма "в Украину" могла стать этим первым шагом. Видимо российские академики живут еще в Российской Империи или "по ноздри" увязли в политике.
bestia
 
Сообщений: 149
Зарегистрирован: 24 янв 2012, 13:34

Re: Малая Русь или Украина?

Сообщение Бабенко Юрій » 31 янв 2012, 22:12

"история - это просто опрокинутая в прошлое политика". нажаль так воно і є.
Почав читати Речкалова "Кто ты Русь". Деякі загально відомі факти іноді випадають з поля зору. Дуже ймовірно, що саме слово "Русь" скандінавського походження (хоча є гіпотеза, що "Русь" походить від назви річки Рось). Речкалов пише, що руссю називалось плем'я варягів, яке здійснювало експансію на слов'янські землі. І князі Аскольд і Дір, Олег, Ігор та інші - варязкого походження. Про це свідчать навіть їхні неслов'янські імена. Такщо "консолідували" слов'ян іноземці. Причому робили це з своєкорисних мотивів. Брали данину зі слов'ян, використовували їх як допоміжну воєнну силу і навіть продавали в рабство. І мені не здається це чимось неймовірним. А от князь Володимир великий, принаймні, наполовину був слов'янином. Доречі, перші царі Московії, зокрема Іван Грозний, були Рюриковичі. Тобто теж вели свій рід від варягів. Такщо, може саме варяги-нормани і є "истинно русскими людьми". В історичних колах що до походження Київської Русі як держави точиться суперечка між "норманістами" і "антинорманістами". Останні заперечують "консолідуючу" роль варягів-норманів з тієї причини, що це принизливо для національної гідності росіян (начебто це може бути аргументом для науковця). Хоча такої "принизливої консолідації" зазнали наприклад британці, французи і взагалі більша половина Європи. І нічого, живуть собі.
Якби не відомі історичні події з монголо-татарами, то, можливо, з чисельних слов'янських і неслов'янських племен і витворилась би нація русичі, але цього не сталося.
Нація, як правило, утворення досить живуче. Згадаймо євреїв, вірмен, асирійців та й українців. Всі вони ще існують, попри, часом, вкрай несприятливі історичні умови. А русичі не пережили якихось монголо-татарів, та тільки тому, що такого цілісного етносу просто не існувало.
Їх не встигли "консолідувати".
Церковно-слов'янська (літературна мова не тільки Русі а й взагалі слов'ян) теж не могла бути надто істотним консолідуючим фактором з тієї причини, що була доступна тільки верхівці та вченим людям, але зовсім не широкому загалу. Цей загал спілкувався не книжною церковно-слов'янською.
На межі слов'янського, угрофінського, а пізніше й татарського світів витворилась молода, динамічна нація, яку пізніше назвали великоросами. Російські історики не надто люблять наголошувати на угрофінському і татарськіому корінні росіян, зате активно домагаються визнання свого руського походження, так, що навіть тільки себе вважають "истинно русскими". Невже для них фіноугорці чи татари порівняно зі слов'янами, люди другого сорту?
Та яких міфів не вигадаєш, аби виправдати свої зазіхання на те, що тобі не належить.
"история - это просто опрокинутая в прошлое политика" - справедливі слова.
Бабенко Юрій
 
Сообщений: 577
Зарегистрирован: 28 ноя 2011, 21:13

Re: Малая Русь или Украина?

Сообщение о.Владимир » 01 фев 2012, 01:51

о.Владимир
 
Сообщений: 198
Зарегистрирован: 25 ноя 2011, 12:46

Re: Малая Русь или Украина?

Сообщение Бабенко Юрій » 01 фев 2012, 08:42

О Володимир пише: "Ну а украинские историки,з другой стороны приумножают свое мифотворчество возводя корни украинцев чуть ли не к Адаму и Еве,в лучшем случаи к трипольцам." Хто може заперечити, що і в нас є міфотворці. Зокрема Лев Силенко, хоча його навряд чи можна назвати істориком, та й інші. Хоча є історики, на мою думку, досить об'єктивні. Зацікавленим можу порадити Ореста Субтельного. А до Адама і Єви можна "возвести" і, думаю, не безпідставно хоч японців, хоч зулусів. А наявність чисельних племен (яких я, доречі, дикунами не називав) в Київській Русі замість єдиної руської нації зовсім не суперечить виникненню на їх основі українського і білоруського народів, а також участі цих племен в генезі росіян. Скоріше навпаки, наявність єдиної руської нації дуже ускладнила б, а то і унеможливила б цей процес.
А прадавнє коріння українців довести зовсім не складно. Це і наявність багатьох звичаїв і прадавніх пісень, зокрема і колядок, вишивки, писанок і так далі і все це прийшло ще з дохристиянських часів. Задовго до того, як нас назвали руссю, чи поляки "обізвали" нас українцями. І, якщо ви, о. Володимире, прагнете до руських основ, то вам слід би повернутися хоча б до української культури, яку ви намагаєтесь поборювати.
А, скажімо, що до росіян, то в них є свої особливості, що йдуть із тієї глибини віків, коли ще навіть і слова "русь" не було.
Бабенко Юрій
 
Сообщений: 577
Зарегистрирован: 28 ноя 2011, 21:13

Re: Малая Русь или Украина?

Сообщение о.Владимир » 01 фев 2012, 23:32

о.Владимир
 
Сообщений: 198
Зарегистрирован: 25 ноя 2011, 12:46

Re: Малая Русь или Украина?

Сообщение bestia » 02 фев 2012, 11:20

Русичи не могли быть нацией в принципе. Тогда наций не существовало...
и вобще, все мы происходим от Адама и Евы ;)
bestia
 
Сообщений: 149
Зарегистрирован: 24 янв 2012, 13:34

Re: Малая Русь или Украина?

Сообщение Бабенко Юрій » 02 фев 2012, 17:34

bestia » 02 фев 2012, 13:20
Русичи не могли быть нацией в принципе. Тогда наций не существовало... Цілком слушне зауваження.
"На́ция (от лат. natio — племя, народ) — социально-экономическая, культурно-политическая и духовная общность индустриальной эпохи[1]" - вікіпедія.
Що до українських міфотворців о. Володимир пише: "Я не отрицаю,конечно же есть.Это и Максымович и Косынский и много других." Чи міфотворці вони, чи ні, судити не берусь. Навряд чи я буду перечитувати їх тільки для того, щоб чи погодитись чи не погодитися з Вами.

О. Володимир пише: "То есть тем самым вы сами утверждаете русское происхождение московитов или великороссов.Как не крути,а приходим к общему знаменателю."
Я і не збирався це заперечувати. Хоча це мені аж ніяк не доводить необхідність відмовитися від української ідентичності і "втопитися в русском море". До чого ви фактично й підштовхуєте, посилаючись прицьому то на церковні канони, то на красиві теорії, що мають мало спільного із реальністю. Скажіть прямо: "я за поглинення українців росіянами". І не потрібно навколо цього вибудовувати словесні гори.
Нажаль, реалії сьогодення такі, що, якщо ми будемо з Росією, як Ви це розумієте, то скоро нас не буде.
О Володимир пише: "Было бы большой глупостью и безумием поборювать то в чем я вырос и живу." В кращому разі, Ви залишили б для нас вишиванку і галушки, чи "Несе Галя воду", тобто чисто етнографічні елементи. Ні про який повноцінний розвиток українського духу за умов торжества вашої позиції не може бути й мови.
Бабенко Юрій
 
Сообщений: 577
Зарегистрирован: 28 ноя 2011, 21:13

Re: Малая Русь или Украина?

Сообщение о.Владимир » 02 фев 2012, 22:02

о.Владимир
 
Сообщений: 198
Зарегистрирован: 25 ноя 2011, 12:46

Re: Малая Русь или Украина?

Сообщение о.Владимир » 02 фев 2012, 22:20

о.Владимир
 
Сообщений: 198
Зарегистрирован: 25 ноя 2011, 12:46

Re: Малая Русь или Украина?

Сообщение bestia » 03 фев 2012, 08:32

bestia
 
Сообщений: 149
Зарегистрирован: 24 янв 2012, 13:34

Пред.След.

Вернуться в история&факты

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron