Праздник Ивана-Купала

Различные жалобы на действия чиновников, третих лиц и форс-мажорные обстоятельства.

Праздник Ивана-Купала

Сообщение Maniya » 06 июл 2013, 16:02

Кто- ни буть располагает достоверной информацией, почему отменили традиционные празднования на берегу реки? По слухам, нас и наших детей лишили развлечений, из-за недовольства хозяев Виллы-Стугны.
Maniya
 
Сообщений: 156
Зарегистрирован: 13 мар 2013, 13:29

Re: Праздник Ивана-Купала

Сообщение Ьorova » 06 июл 2013, 17:36

Может нет того кто хочет проводить? Ведь можно все решить ..
Аватар пользователя
Ьorova
 
Сообщений: 428
Зарегистрирован: 24 авг 2011, 10:19
Откуда: Живу в Киеве, однако часть меня в Боровой

Re: Праздник Ивана-Купала

Сообщение Бабенко Юрій » 06 июл 2013, 19:48

У нас якось вкорінилася звичка святкувати що завгодно, і як завгодно, аби лиш святкувати. При цьому мало кого цікавить навіщо.
Сьомого липня православні святкують різдво, себто народження, Івана Хрестителя, що провадив життя аскета. І до чого тут язичницьке божество купала, яке являлось покровителем, такби мовити, вільного кохання, тобто було повним антиподом до Івана Хрестителя? За логікою, свято купала язичники мали б святкувати у день літнього сонцестояння, себто 22 чорвня.
Отже, хочете святкувати купала? Нема питаннь. Але робіть це 22 червня а не 7 липня. Не змішуйте докупи те, що одне до одного не тулиться аж ніяк.
У нас останнім часом всіляких свят... на будь-який смак. Я так здогадуюсь, що на цьому робиться непоганий бізнес. Тільки ж, як побічний ефект від цих святкуваннь - каша в людських головах. Люди готові святкувати і 8-ме березня, і купала, і Паску. Тільки при цьому ніхто не задумується, що ці свята ідейно несумісні між собою. Отже, варто всетаки визначитись які свята для Вас є святами, а які - ні.
Бабенко Юрій
 
Сообщений: 577
Зарегистрирован: 28 ноя 2011, 21:13

Re: Праздник Ивана-Купала

Сообщение Бабенко Юрій » 06 июл 2013, 20:02

Бабенко Юрій
 
Сообщений: 577
Зарегистрирован: 28 ноя 2011, 21:13

Re: Праздник Ивана-Купала

Сообщение доктор лектор » 06 июл 2013, 20:26

наскільки мені відомо,селищний голова приложив усі зусилля щоб свято відбулося,але адміністрація віли стугни наполегливо стверджувала що берег на якому планувалося проведення заходу,належить до віли стугни,а не громаді,що зірвало весь захід!((((
доктор лектор
 
Сообщений: 34
Зарегистрирован: 28 апр 2012, 03:32

Re: Праздник Ивана-Купала

Сообщение Maniya » 07 июл 2013, 04:09

Maniya
 
Сообщений: 156
Зарегистрирован: 13 мар 2013, 13:29

Re: Праздник Ивана-Купала

Сообщение NEMO » 07 июл 2013, 06:15

..мнения разделились, и началось...

1. суть праздника, для чего он, как его надо провести, кто организатор? - это первая часть вопросов..
2. почему общественный берег, дорога, парк, пляж стал частным? - это вторая часть вопросов..
3. какие запреты, штрафы, взыскания следуют за подобным самоуправством? - третья часть вопросов...
4. почему вообще это могло произойти?

..наверное слухи начинают подтверждаться, о проданом гайке и береге с пляжем р.Стугна, если так уверенно был подвинут интерес жителей поселка в чью-то угоду. Значит и парк может иметь аналогичную судьбу...

..о "Купала": не праздник виноват в своей истории и традициях, а люди их трактующие и выполняющие, поэтому попытку организованно провести мероприятие надо приветствовать, а не запрещать...

..о празднике: их у наших календарях действительно много, и то что так вышло - просто совпадение, ведь могло быть на 8 марта или 1 сентября, или "день рыбака"...

..дать слово надо представителю заведения, которое запретило это событие, выслушать их аргументы и доводы.
Аватар пользователя
NEMO
Site Admin
 
Сообщений: 1123
Зарегистрирован: 14 мар 2011, 17:12

Re: Праздник Ивана-Купала

Сообщение Vetal » 07 июл 2013, 08:24

Аватар пользователя
Vetal
 
Сообщений: 264
Зарегистрирован: 27 апр 2012, 10:10

Re: Праздник Ивана-Купала

Сообщение Бабенко Юрій » 07 июл 2013, 19:21

[quote="Vetal"]
А може нехай Івана Хрестителя перенесуть на інший день?! Я думаю кожна людина САМА має право вирішувати що і коли святкувати.

Взагалі то неважко помітити, що деякі православні свята збігаються з дохристиянськими. Очевидно у перших християн існувала проблема чи спокуса святкуваня "старих" свят, оскільки переважна більшість християн вийшла з язичництва. Очевидно виникла потреба "старе" свято наповнити новим змістом.
Оскільки правосланвна церква в Україні дотримується юліанського календаря (старого стилю), а світський календар - більш точний григоріанський (новий стиль), відбулося зміщення свят від їх початкового положення на 2 тижні. Так що різдво Івана Хрестителя уже й так "перенесли" відносно свята купала аж на 2 тижні. Одначе, свято купала "прилипло" до різдва Івана Хрестителя і теж змістилося на 2 тижні.
Я ні в якому разі не заперечую право людини святкувати будь-що будь-коли, головне, щоб це не заважало іншим людям. Йдеться про логіку цих святкувань і не більше.

Ну церква ж теж по суті робить непоганий бізнес на православних святах, а також весілля, хрестини, похорони... Я вважаю це нормальним, за свої послуги кожен має право отримувати винагороду(прибуток).

Звичайно, церква повинна мати засоби до існування зокрема і фінансові, одначе, якщо заробітки виходять на перший план, церква по суті перестає виконувати свою головну функцію, і я не можу погодитись, що це нормально.
А кількість всіляких свят зросла не просто так, а тому, що це вигідно. Зокрема купала вигідно генделикам.
Бабенко Юрій
 
Сообщений: 577
Зарегистрирован: 28 ноя 2011, 21:13

Re: Праздник Ивана-Купала

Сообщение S@mson » 08 июл 2013, 05:37

нахер цЕркву - они убили язычество - истинную религию!!!
Но такие праздники как Ивана Купала (детей зачатых на ИК не считали байстрюками), Яблуневый спас, Масленица, Новый Год и многие другие, долбаная церковь не смогла искоренить даже спустя две тыщи лет.

А то что кому-то не дали где-то праздновать - перейдите на другое место и творите чё-хотите!!!

Кстати, а эта ВиллыСтугны вместе с обитателями совсем не горят?
Аватар пользователя
S@mson
Site Admin
 
Сообщений: 201
Зарегистрирован: 15 мар 2011, 06:37
Откуда: Фастов-Киев

След.

Вернуться в Жалобы

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3

cron